Het moment is aangebroken om de eerste namen bekend te maken van de docenten die vanaf het begin van het schooljaar hun kunst met strengheid, passie en zorgzaamheid aan onze leerlingen zullen overbrengen. Wij zijn erg blij en trots om Séverine de Cussac en Vira Kharchenko als balletleraren aan te kondigen en heten hen van harte welkom!

Meer docenten zullen zeer binnenkort bekend worden gemaakt, blijf op de hoogte!

Séverine de Cussac volgde haar opleiding aan de Paris Opera Ballet School bij Claude Bessy. Op 17-jarige leeftijd werd ze aangenomen bij de Opéra National de Paris, waar ze zeven jaar lang danste in het brede klassieke en neo-klassieke repertoire, maar ook in hedendaagse creaties. Ze vervolgde haar carrière als soliste bij de Nationale Opera van Dresden in Duitsland onder leiding van Vladimir Derevianko, waar ze talrijke rollen vertolkte, waaronder “Giselle”. Sinds 2013 is ze professor klassieke dans aan de danshogeschool “Palucca Hochschule für Tanz” in Dresden.

Vira Kharchenko studeerde in 2012 af aan de Serge Lifar Academie in Kiev en trad eerst in dienst bij het Nationale Opera en Ballet Theater in Lviv en daarna bij het Opera en Ballet Theater in Astrakhan, Rusland. In 2013 werd ze benoemd tot hoofddanseres (“Het Zwanenmeer”, “Notenkraker”, “Romeo en Julia”). Ze trad op op vele grote Europese podia voordat ze zich vestigde in het Verenigd Koninkrijk, waar ze samenwerkt met jonge opkomende choreografen. Voordat ze bij Mosa kwam, gaf ze les aan het Performing Arts College “Bodyworks company” in Cambridge.

Lees haar volledige bio hier.

 

Audities
2021